FŐOLDAL
A VÍZTISZTÍTÁS JELENTŐSÉGE
SZŰRÉSI TECHNOLÓGIÁNK
CSALÁDI VÍZTISZTÍTÓK
NAGYTELJESÍTMÉNYŰ VÍZTISZTÍTÓK
A MÁGNESESSÉGRŐL
KÉPEK
ELÉRHETŐSÉGEK
PARTNEREKET KERESÜNK
EGYÉB TERMÉKEINK

Pados Gáborné, Kármen vagyok a honlap tulajdonosa, létrehozója és egyben Független Wellnet Tanácsadó is.

 

A tiszta víz a jó közérzet forrása
Azok, akik már tiszta vizet isznak, az alábbiakban elmondják tapasztalatikat:


"Mióta tisztított vizet iszom, megszűnt a gyomorpanaszom, gyomorégésem. Végre „vizet” iszunk!"
Paáll Istvánné; Bp.

"Olcsóbb, mint az ásványvíz, kisgyerekeknek is jobb, örülök, hogy megoldást találtam."
Pribeszki Attila;
Békésszentandrás

"A víztisztítóból fogyasztott víz minősége, íze nagyon tetszik a családomnak, örülök, hogy megvásároltam, mert tisztább, egészséges vizet fogyaszthattuk minden nap."
Horváth Boldizsárné Katalin; Tófej

" Amióta családommal használjuk, elmondhatom, hogy a víz olyan, mint amilyennek az iskolában tanultuk: színtelen, szagtalan, vízízű, fogyasztható folyadék."
Köő Szilárd; Siófok

"A tisztítón átengedett víz illata, íze, áttetszősége sokkal jobb, mint a csapból engedett vízé. A tisztított vízzel főzött ételek íze, illata, sokkal zamatosabb. " 
Somosi Mária; Edelény

"Amióta a terméket használom, nem vásárolok drága üdítőitalokat, ásványvizet. Ebből készítem a leveseket, kávéhoz és főzéshez is ezt használom."
Sipos Dezső; Tófej

"Dolgozóink eddig csak szódát ittak, azóta vizet is, amióta használjuk a víztisztító berendezést. Társaságunk meg van vele elégedve. Használjuk továbbra is."
Varga Andrásné; Kondoros

Miért szükséges a csapvíz tisztítása?

 

Mindenki számára ismerős a csapból folyó barna víz; a vízforralón, kávéfőzőn kicsapódó fehér vízkő és a csap szűrőjében található apró kavicsok látványa. Ennek ellenére alig tudunk valamit arról, hogy mi is van a vízben, mi kerülhet ebből a szervezetünkbe, és hogyan védekezhetünk az esetleges veszélyek ellen. Pedig bőven van miről beszélni!

A testünkben lévő víz táplálja sejtjeinket, és a nem odaillő anyagokat távolítja el szervezetünkből . Sajnos ma még nem becsüljük meg eléggé, hogy a szervezetünkbe kerülő rossz minőségű víz nem képes ellátni ezt a tulajdonságát.

Szakál Ferenc vízkutató véleményét nézheted meg ezen a felvételen.

 

Nézzük, hogy mit kell tartalmaznia a víznek?

„A víz a vízmolekulák sokasága mellett sókat, nyomelemeket is tartalmaz, úgynevezett makro- és mikro-komponenseket, amikre nap mint nap szüksége van a szervezetnek. A makro-komponensekből (nátrium, kálium, kalcium, magnézium stb.) napi néhány grammot vagy milligrammot, míg a mikro-komponensekből (vas, cink, réz stb.) ennek töredékét, néhány mikrogrammot kell a szervezetbe juttatni. Az előbb említett sók és nyomelemek pótlásában kiemelkedő a jó minőségű, tiszta víz szerepe.

Az ásványi anyagoktól mentes (pl. desztillált, ioncserélt) víz fogyasztása az egészségre ártalmas, ugyanis a szervezetbe bejuttatott víz ebben az esetben ionoktól mentes, így az a szervektől, szövetektől fogja elvonni az ionokat, ahelyett, hogy ionokkal látná el azokat. Nem egyszerű tehát a feladat.

Számos mechanikai és kémiai szennyezőtől meg kell tisztítani,  szűrni a vizet; ugyanakkor a természetes módon benne található ásványi anyagokat benne kell hagyni. Annak érdekében, hogy a szervezet valóban a sejteket, szöveteket tápláló vízhez jusson, szigorú elvek alapján kell a vizet megtisztítani, és olyanná alakítani, amilyenné a természet tervezte: az egészséget szolgáló legfontosabb folyékony táplálékká.”

Forrás:   Dr. Budai Marianna
Felhasznált irodalom: Jensen N.H. www.pghsi.com/safewater (2009. szeptember 1.)
environmental Health perspectives 2006, 114: 425-427 UN Human Development report; 2006

 

Mit tartalmaz a csapvíz?

Magyarország területén a vezetékes víz biztosításához egyre kedvezőtlenebb minőségű rétegvíz ("mélységi víz") és felszíni víz (folyók, tavak) áll rendelkezésre. Ha ehhez hozzávesszük az öregedő vezetékhálózatot, érthetővé válik, hogy miért kell minél nagyobb mértékű klórozást alkalmazni a vezetékes víz bakteriológiai tisztaságának megőrzéséhez.

A fokozódó klórozás egyre élvezhetetlenebbé teszi a csapból kifolyó vizet, mert megnőtt benne a klórtartalom és a vizet szagossá, rossz ízűvé tevő úgynevezett klórvegyületek száma. Ezeken kívül található még a vezetékes vizeinkben ipari szennyeződés, háztartási gyógy- és vegyszerek tömkelege, rozsdás vas. A legveszélyesebb, és legnagyobb probléma a csapvízben lévő   halogénezett metánszármazékokkal van.

Hogy mik azok? A csapvíz fertőtlenítésére a világon színte mindenhol klórt alkalmaznak, és erre az idők múlásával egyre nagyobb mennyiségre van szükség ahhoz, hogy baktériummentes csapvizet kapjunk. A klór reakcióba lép a vízben lévő szerves anyagokkal.

Ezek a vegyületek okozhatnak szív- és érrendszeri betegségeket, felelősek a szenilitás és más daganatos betegségek (főleg emésztőrendszeri daganatok, hólyagrák) kialakulásaiért is.  

Sok helyen azt lehet hallani, hogy nálunk milyen jó ízű a csapvíz, nincs vele gond. Tévedés! Sajnos minél távolabb lakunk a klórozás helyszínétől, annál kevesebb benne az aktív klór, ami miatt a víz valóban jobb ízű, viszont annál több benne a  THM vegyület !

Sajnos sokan még abban a tévhitben élnek, hogy forralva megtisztul a víz, de a forralás csak a baktériumok ellen nyújt védelmet, és a többi szennyeződéseket (amelyeket fent említettem) nem távolíthatja el a vízből. Teszteld le bátran, hogy felteszel forrni vizet és megvárod, amíg a víz elpárolog az edényből. Elég csúnya végeredményt fogsz látni.


Miért káros a klór a bélflóránkra?

Ma már köztudott, hogy az a klór, ami elpusztítja a vírusokat, baktériumokat, gombákat, algákat a vezetékben, az emberi sejteket is károsítja. Az a klór, ami a vírusokat, baktériumokat elpusztítja, sajnos a szervezetbe jutva tovább folytatja romboló hatását.

Válogatás nélkül pusztítja el a jótékony mikroorganizmusokat is, melyeknek jelentős szerepük van az anyagcserében és nagyon fontosak az erős immunrendszer kialakulásához. A fertőtlenítés az ember bélrendszerében káros és létfontosságú szervezetbarát baktériumokat is (pl. Bifidus) elpusztítja. A jótékony baktériumok hiánya miatt kialakult betegségek egyik legveszélyesebb és legrafináltabb formája a candidiázis.

 

Mi a helyzet a napi vízfogyasztással?

Az emberi szervezet fő alkotóeleme a víz. Az újszülöttek testének 75-80%-a, míg a felnőtt emberi test 60-70 %-a víz. Ezért is nagyon fontos a szervezet számára, hogy naponta legalább  2 liter folyadékbevitel. Kilogrammonként 30 ml az ideális folyadékbevitel.

Étel nélkül akár hetekig ki lehet bírni, viszont ivóvíz nélkül csak másfél napig. Az ivóvíz az egyetlen, semmi mással nem pótolható élelmiszer. Ebből is kiderül, hogy a víz a legfontosabb táplálékunk!

Számos betegség kialakulásáért a nem megfelelő napi folyadékbevitel a felelős. Ha kevés vizet iszunk, besűrűsödik a vér és a méreganyagok nem tudnak megfelelően kiürülni a szervezetünkből. Megindul a szervezet elsavasodása, ami azért veszélyes, mert a legtöbb betegség (gyulladások, rák, candida) savas közegben tud kialakulni.

 

Te elegendő vizet iszol?

Könnyen ellenőrizheted, hisz a vizelet színe és állaga elárulja. Elegendő vízfogyasztáskor   világos és áttetsző, ha túl keveset fogyasztunk, akkor viszont sötét, és zavaros a színe.

Egy átlagos testalkatú embernek tehát naponta kb. 2- 3 liter tiszta ivóvizet kellene innia ahhoz, hogy szervezete tökéletesen működjön. Legegyszerűbb, ha kilógrammonként 30 ml folyadékot fogyasztunk naponta.

A következő panaszok mind azt jelzik, hogy a szervezet nem jut elegendő vízhez: gyomorégés, szájszag, izületi fájdalmak, migrén, allergia, ekcéma, járási fájdalmak, izom- és lágyrész fájdalmak, székrekedés, candida, túlsúly, anginás szívpanaszok, reggeli rosszullét terhesség alatt.

 

A vízivás meghatározott időpontokban nagyban befolyásolja a testre kifejtett hatékonyságát.

- 2 pohár klórmentes víz felkelést követően - segít aktivizálni a belső szerveket
- 1 pohár víz étkezés előtt 30 perccel - segíti az étkezést
- 1 pohár víz fürdés előtt - segíti a vérnyomás csökkentését
- 1 pohár víz lefekvés előtt - csökkenti az agyvérzés és szívroham kialakulásának a lehetőségét, továbbá az éjszakai lábgörcsök kialakulását, mert a lábizmoknak vízre van szüksége.

 

A családok nagy része ezért előnybe részesíti a különböző palackos vizek (ásványvizek) fogyasztását. Tény, hogy ezek a vizek nem tartalmazzák az előbbiekben felsorolt szennyezőanyagok nagy részét, azonban mégsem indokolt. Sokan a csapvíz rossz szaga és íze (klór) miatt egész nap ásványvizet isznak.

A probléma a legtöbb ásványvízzel az, hogy sok esetben a palack tartalma egyszerűen tisztított csapvíz, mesterségesen ásványi sóval dúsítva. Az ilyen vizekben az ásványi sót a szervezet  minimálisan (kb. 10-15%-át)  tudja hasznosítani.

A szervetlen ásványi sók lerakódnak a szervezetünkben, és így alakul ki a vesekő, epekő, fogkő, az érelmeszesedés, rugalmatlanná váló izületek.

A legtöbb ásványvíz esetében  magas a sótartalom. Az ivóvíz szabvány 1000 miligramm/liter (mg/l) sótartalmat (írják szárazanyag tartalomnak is a palackokon) enged meg, míg az ásványvizeknél akár 3000! A túl nagy sótartalom (Na-val jelölik)  az oka, amely kedvezőtlen hatásai közül most csak a vérnyomást növelő hatását említem.

Az ásványvizek egy részében szinte alig van a számunkra fontos kalciumból (Ca) és magnéziumból (Mg). Még mű-vízzel is lehet találkozni a boltokban. Sőt rá is van írva:  készül desztillált vízből, ezt és ezt a sót hozzáadva!  Igaz, nincs is áírva, hogy "ásványvíz", de szépen odateszik az ásványvizek közé.  

Bizony több ásványvizünkről hiányzik pl. a következő felirat: "bizonyos gyomorpanaszok esetén kúraszerűen (néhány hétig) ivásra alkalmas orvos javallatára", viszont aki ezt a vizet ivóvíz helyett állandóan fogyasztja, az bizony bátor ember!

Ha teljes folyadékszükségletünket ásványvizekkel elégítjük ki, akkor nagy mennyiségű ásványi anyag (kő, homok) jut szervezetünkbe, mely hosszú távon vesekövet és egyéb nem kívánatos problémákat okoz.  

Szerinted mitől tudnak az ásványvizek akár egy évig is elállni a flakonokban a boltokban? Gondolkoztál már ezen?

Mindenkinek javaslom, hogy olvassa el az összetevőket ásványvíz vásárlása előtt! Ha mindenképpen az ásványvíz mellett döntesz, saját egészséged érdekében gyakran váltogasd a márkákat!
Mennyibe is kerül az ásványvízfogyasztás?

Ha még nem számoltál utána, akkor most figyelj !

Napi 2 liter ásványvíz (50 Ft/ l áron) fogyasztásával számolva!

1 Fő
2 Fő
3 Fő
4 Fő
W25
Naponta
100 Ft
200 Ft
300 Ft
800 Ft
2 évre elegendő.
Hetente
700 Ft
1.400 Ft
2.100 Ft
2.800 Ft
Vásárlói ára:
Havonta
3.000 Ft
6.000 Ft
9.000 Ft
12.000 Ft
36.790 Ft
Félévente
18.000 Ft
36.000 Ft
54.000 Ft
72.000 Ft
W25 Mini ára:
Évente
36.500 Ft
73.000 Ft
109.500 Ft
146.000 Ft
24.750
2 évente
73.000 Ft
146.000 Ft
219.000 Ft
292.000 Ft
Megtakarítás:
36.210 Ft
109.210 Ft
182.210 Ft
255.210 Ft

 

Belegondoltál már, mi mindenre lenne elég ez a pénz?  

Új TV-re, új biciklire a gyerekeknek, esetleg egy jó kis kikapcsolódásra, vagy éppen ruhákra? Mit szólnál egy pihentető Wellness hétvégéhez? Ugye beindult a fantáziád?

Megrendelem >>>

 

Most pedig jöjjön a megoldás!

Van egy javaslatom az ásványvizes gond megoldására. Ha a hatóságok által rendszeresen ellenőrzött vezetékes vizünkből kivesszük amit kényszerből beletettek: a klórt, a klórozott vegyületeket, az íz és szagrontó anyagokat, akkor egy nagyon megbízható "ásványvizet" kapunk. Lásd a következő menüben a megoldást!

„Az egészségnek olyan olcsónak kell lennie, hogy mindenki számára megfizethető legyen.”

Harald W. Tietze